Aktuality Cyklisté vítáni

V Brně proběhl národní workshop o certifikaci „Cyklisté vítáni“ a ekologických certifikacích v cestovním ruchu


Ve středu 21. července 2021 se v sídle Nadace Partnerství uskutečnil národní workshop o cykloturistice, službách „Cyklisté vítáni“ a ekologických certifikacích v cestovním ruchu. Na 55 registrovaných účastníků se akce pořádané Partnerství, o.p.s. zúčastnilo fyzicky na místě či online.

Ve středu zájmu přednášejících i odborníků na cestovní ruch z celé ČR z řad zástupců krajů a měst, destinačních společnosti, infocenter a podnikatelů s certifikátem Cyklisté vítáni byly trendy v  cykloturistice, formy její propagace a potřeby různých cílových skupin (rodiny s dětmi, senioři, handicapovaní). Marketing cykloturistiky CR prezentovali představitelé CzechTourism a Partnerství o.p.s. Možnosti financování cyklistické infrastruktur z národních i evropských zdrojů pak zástupce Partnerství pro městskou mobilitu. Jak na potřeby rodin s dětmi na kole i na základě vlastních zkušeností či jaké potřeby mají senioři a handicapovaní cykloturisté ukázali zástupci Nadace Partnerství. Současnou popularitu cykloturistiky dokázal na konkrétních datech ředitel Partnerství, o.p.s. O současných trendech v turistice a technologií referoval zástupce společnosti TravelBakers. Praktickou ukázku asistence cykloturistům na Znojemsku představil zástupce Cykloklub Znojmo.

Certifikace „Cyklisté vítáni“ funguje v ČR podobně jako ve většině evropských zemí již 15 let a letos se mají její provozovatelé z Partnerství, o.p.s. zaměřit na intenzivnější komunikaci jak s poskytovateli služeb z řad ubytovacích a stravovacích služeb stejně jako turistických cílů, tak se samotnými cykloturisty. Jednoznačným trendech v turistice v období koronaviru je zájem o udržitelné formy turistiky, které reprezentuje právě cykloturistika. V ČR zatím chybí ekologická certifikace služeb v cestovním ruchu, na což poukázala prezentace environmentální Nadace Partnerství.

Prezentace z národního workshopu, který je součástí projektu „Cykloturistika a Cyklisté vítáni v ČR“ a byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ke stažení zde.


 

Fotogalerie
 • Věděli jste, že...

  Hledáte zajímavou dovolenou? Vinařské stezky Vás přivedou k lidem, kteři jsou prosluli pohostinností, dobrým vínem a otevřeným srdcem.

  Zábava cestou do práce?

  Zúčastněte se i s vašimi kolegy soutěže Do práce na kole!

 • září 2021
  poútstčtsone
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  Všechny akce
 • 24. 9. 2021
  Odborníci na cykloturistiku z ce...

  V termínu 21. - 22. 9. se v Hradci Králové uskutečnilo Národní setk...

   
  24. 9. 2021
  TERMÍNY VELETRHŮ 2022

  Letos se žádné cestovní a sportovní veletrhy, bohužel, nekonaly. Zr...

   
  Všechny aktuality

 • Největší česká nadace pro lidi a pro přírodu. Podporuje také rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky. Certifikaci Cyklisté vítáni rozvíjí od roku 2005.
  Více